Kajakowe Meandry Logo

Rezerwacje: +48 500 230 296

Trasa: Przystań w Dębkach (ul. Zakonna) → Białogórska Struga → Kanały Białogórskie → Otulina Rezerwatu Piaśnickie Łaki → plaża Dębki → Przystań w Dębkach (ul. Zakonna)

Długość: 8,5 kilometrów

Czas: 2 - 3 godziny

Atrakcje: Dzika przyroda, liczne ptactwo, dzika zwierzyna, unikatowe gatunki ważek, wyjątkowa cisza od turystycznego zgiełku.

Trudność: 2/4 – Woda stojąca, trasa polecana dla kajakarzy szukający wyzwań. Na szlaku jest 8 przenosek. Przenoski przez zastawki, przepusty, płycizny, wrota przeciwsztormowe i stacje pomp. Struga jest mocno zarośnięta trzciną na niektórych odcinkach, niekiedy występują łany salwinii (potocznie zwanej rzęsą wodna)

Koszt:
50 zł/os w kajaku dwuosobowym
60 zł/os w kajaku jednoosobowym


• cena za miejsce w kajaku.
• płynięcie pojedynczo w kajaku jedno/dwuosobowym - opłata 60 zł
• dziecko jako trzecia osoba w kajaku - opłata 30 zł
• fartuch do kajaku jednoosobowego - opłata 10 zł
• nie ryzykuj utraty dokumentów, kluczy, aparatu fotograficznego, telefonu.
Zabezpiecz je w worku wodoszczelnym wynajęcie worka - opłata 10 zł
• Ratownik WOPR i Instruktor kajakarstwa - opłata 200 zł.
• po spływie dowóz kierowców do punktu startu/pojazdów

godziny startu: dowolny czas w godzinach otwarcia przystani Dębki (ul. Zakonna, przy stacji pomp)

REZERWACJE: +48 500 230 296

Rachunek bankowy - BNP Paribas
53 1750 0012 0000 0000 3253 3531


Białogórska Struga jest dość trudną rzeką ze względu na przeszkody wodne w formie zastawek, stacji pomp i innych utrudnień, które wymagają aż 8 przenosek. Rzeka jest warta trudów z wielu powodów między innymi spokoju i braku ruchu na rzece można wypocząć i odprężyć się podczas leniwego spływu przy śpiewie ptaków, których jest wyjątkowo sporo. Dodatkową atrakcją są piękne ważki i niektóre z nich stanowią unikatowe gatunki.

Spływ odbywa się na bazie pętli – to znaczy rozpoczynasz na przystani wodnej w Dębkach (ul. Zakonna, przy stacji pomp) i wracasz do tego samego miejsca. Dodatkowo możesz kajakiem popłynąć na plażę w Dębkach i zobaczyć najpiękniejszy odcinek rzeki Piaśnicy przy okazji wyprawy Białogórską Strugą.

Alternatywą do spływów kajakowych jest wypożyczenie kajaka na godziny. Możesz przepłynąć część Białogórskiej Strugi, zaliczyć w/w ujście Piaśnicy i pofalować na falach morskich kajakiem dla zabawy. Informacje pod numerem: +48 500 230 296.

photo gallery

dzika plaża z odrobiną słońca i do szczęście wiecej mi nie potrzeba