Kajakowe Meandry Logo

Rezerwacje: +48 500 230 296

photo gallery

Jezioro o długość 7,6 km, szerokość 2,6 km i maksymalnej głębokość 19,4 m. Wysokość lustra to 1,5 m n.p.m. Przez jezioro przepływa rzeka Piaśnica. Dno jeziora znajduje się poniżej poziomu morza tworząc tzw. kryptodepresję. Ogólnie jezioro jest dość płytkie i pozwala na swawolne kąpanie się na „środku” jeziora w dość ciepłej wodzie i opalanie się w kajaku.

Dzikie Plaże

Dodatkowo jezioro nadal posiada dzikie plaże w sam raz na piknik, grillowanie i zażywanie kąpieli wodnych i słonecznych. Można połączyć leniwy spływ kajakowy z ?

Nadole

We wsi znajduje się skansen zagrody rybackiej, który jest bardzo ciekawym miejscem i świetną atrakcja zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Szczególnie polecamy przywitać się z miejscowymi królikami o wyjątkowo miękkim futerku.

Lubkowo

Przystań wodna. W miejscowości znajduje się molo oraz sklep w razie potrzeby gdyby zabrakło czegoś cennego podczas spływu, lub na ognisko na dzikiej plaży.

Elektrownia Atomowa

Nad jeziorem miała powstać pierwsza w Polsce elektrownia jądrowa, ale jej budowę przerwano w 1990. Obecnie znajduje się tam największa w kraju elektrownia szczytowo-pompowa uruchomiona w 1982. Obecnie jest to „opuszczony” teren (pilnowany przez agencję ochrony) i sam w sobie robi ciekawe wrażenie. Dodatkowo położona od strony jeziora część opuszczonej elektrowni zamieszkują duże ilości ptaków w sam raz dla amatorów obserwacji tych fascynujących zwierząt.

Piaśnica • Przez jezioro przepływa rzeka Piaśnica.

photo gallery

dzika plaża z odrobiną słońca i do szczęście wiecej mi nie potrzeba